Hakkımızda

MERHABA


Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın global bir dünyaya açılması için en önemli gereksinim olduğu gerçeğini büyük filozof Wittgenstein 'Dilimin sınırları dünyamın sınırları' diyerek ifade etmiştir. Yabancı dil edinimi kendi kültürünü dünya kültürleriyle beraber özümseyen çocuğunuzun bakış açısını zenginleştirir. Dil öğrenme sürecini eğlenceli ve yaratıcı bir hale getirmek ise en modern yöntem, teknik ve yaklaşımlarla mümkündür. Çocuğunuzun dünya vatandaşı olması yolunda en önemli adım olan İngilizce öğrenme yolculuğunda International Exam Centre olarak sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız.
Sınav merkezimizde uyguladığımız dünya standartlarına uygun, Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan sınavlarımızla ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
International Exam Centre, Quality English tarafından Türkiye’de onaylanan ilk ve tek sınav merkezi olmanın gururunu yaşamaktadır. Bu onayla birlikte yapmakta olduğumuz çalışmaların kalitesi akredite edilirken bundan sonra yapacağımız çalışmaların da saygın bir kuruluş olan Quality English tarafından denetlenmesini ve tüm çalışmalarımızın uluslararası geçerliliğe sahip olmasını sağlayacaktır.

British Exam Gatehouse Awards ESOL
Alternatiflerin her zaman kaliteyi arttıracağı düşüncesi ile ALTE (Association of Language Testers in Europe) ve Ofqual (The Office of Qualifications and Examinations Regulation) tarafından onaylı Gatehouse Awards ESOL sınavlarını da Türk eğitim sistemine kazandırarak uluslararası sınavlarda bir alternatif yarattık. Bu sınavlar Pre-A1 seviyesinden C2 Proficiency seviyesine kadar CEFR ile uyumlu sınavlardır.

IEC Assessment English Step 1 & Step 2 Sınavları
International Exam Centre tarafından yurt dışında en güncel metotlar ve teknikler kullanılarak hazırlanan sınavlarımız, Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (Common European Framework of References-CEFR) uyumlu olarak Pre A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar adayların İngilizce seviyelerini ölçer, detaylı bir şekilde raporlar ve sertifikalandırır. International Exam Centre tarafından yapılan sınavlarımızın sonunda, her bir adayın okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinde edindikleri kazanımları, eriştikleri seviyeyi, güçlü ve geliştirilmesi gereken noktaları gösteren detaylı bir rapor sunmaktayız.

Very Young Learners (VYLE) Sınavları (Speaking & Listening)
International Exam Centre, Türkiye’de Anaokulu, İlkokul 1.  Ve  2.  Sınıf öğrencileri için oluşan ihtiyacı görerek güncel kazanımlara uygun sınavlar sunmaktadır.
Öğrencilerini anasınıfından itibaren uluslararası sınavlara hazırlamak ve dil becerilerinin dışarıdan objektif ve tarafsız bir kurum tarafından değerlendirilmesini isteyen okulların tercihi olan sınavlarımız, eğitim kurumlarımıza bu olanağı sunmak üzere hazırlanmıştır. Sınavlarımızı tercihen 1. ve 2. dönem sonunda olmak üzere yılda iki kez uygulamaktayız. İngilizce bilgimizi neden sertifikalandırmalıyız?
Dünya ile her alanda entegre olabilmek, bilgi alışverişi yapabilmek, ekonomik ve sosyal ilişkileri yürütebilmek için en az bir yabancı dili bilmek ve sertifikalandırmak artık  bir gereklilik haline gelmiştir.
Bugünün dünyasında İngilizce öğrenimi, kişilerin potansiyellerini  gelecek yaşamlarında tam olarak yansıtabilmelerine yardımcı olacak çok önemli bir gereksinimdir.
Çocuklarımız gelecekte sadece kendi ülkelerindeki yaşıtlarıyla değil, dünyanın farklı noktalarındaki yaşıtlarıyla da yarış halinde olacaklardır. Bu nedenle dünya genelinde evrensel dil olarak kabul edilen İngilizce ’ye hakim olmak ve uluslararası bir sınavla belgeleyebilmek son derece önemlidir.
Gatehouse ESOL ve International Exam Centre (IEC Assessment English) sınavlarından alınacak sertifikalar, resmi kurum ve kuruluşlarda, ulusal ve uluslararası şirketlerde işe alımlarda ve terfilerde temel kriter olarak kabul edilmektedir. Çocuğunuzun gireceği sınav ile ilgili detaylı bilgi okulunuzla paylaşılacaktır.

KURUCUMUZDAN

Merhaba,

Eğitim sürekliliği olan, hayat boyu devam eden, gelişim ve değişim içeren bir olgudur. Günümüzde kültürel, sosyal, teknolojik ve ekonomik gelişim ve değişimler büyük bir hızla gerçekleşmektedir. Nitelikli, çağın gereksinimlerine uyum sağlayabilen, evrensel değerleri benimsemiş değerli insanlar yetiştirmek eğitim kurumlarının en önemli hedefleridir. Bu hedeflere ulaşmak için bireyleri donatırken yabancı dil yetkinliği ön plana çıkmaktadır.

Yabancı dil öğrenme sürecini uluslararası belgelerle kanıtlamak, gelişimi uluslararası düzeyde görmek ve değerlendirmek, sonraki aşamaları bu verilerle planlamak her eğitim kurumunun, her bireyin hedefidir. International Exam Centre bu amaca profesyonel ve mükemmel şekilde hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir sınav merkezidir. Öğrencilerine en iyi yabancı dil eğitimini vermeyi amaçlayan eğitim kurumlarımıza sınav merkezimizde hizmet vermek, çözüm ortağı olmak ve eğitim hedeflerine destek olmak amacıyla yola çıktık. 35 yılı aşkın British Council deneyimimi kendi sınav merkezimizde en mükemmel hizmeti vererek devam ettirmek ve bu sektöre daha uzun yıllar katkı sağlamak en büyük hayalimdir.

Değerli öğretmenlerimizin profesyonal gelişimlerine katkı sağlamak International Exam Centre’ın sınav hizmeti vermek kadar önemsediği misyonlarından biridir. Bu alanda da deneyimli ve donanımlı öğretmen eğitimcilerimiz ile tüm eğitim kurumlarımızın yanında yer almaktayız.

Gelecekteki tüm başarılarımızı birlikte paylaşmak umuduyla..

İsmet KARAKUŞ

Kurucu Genel Müdür