Gatehouse Awards Esol British Exam

 • Gatehouse Awards Esol British Exam

  VYLE Sample Exam
  VYLE Candidate Report TR
  VYLE Candidate Report EN


  Merhaba,
  Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın global bir dünyaya açılması için en önemli gereksinim olduğu gerçeğini büyük filozof Wittgenstein ‘Dilimin sınırları dünyamın sınırları’ diyerek ifade etmiştir. Yabancı dil öğrenimi kendi kültürünü dünya kültürleriyle beraber özümseyen çocuğumuzun bakış açısını zenginleştirir. Dil öğrenme sürecini eğlenceli ve yaratıcı bir hale getirmek ise en modern yöntem, teknik ve yaklaşımlarla mümkündür. Bu süreçte dünya standartlarına uygun ve uluslararası geçerliliği olan ölçme değerlendirme metotları ile doğru bir yol izlemek gerekir. Gatehouse Awards, Ofqual (The Office of Qualifications and Examinations Regulation-Sınav ve testlerin standardizasyonunu düzenleyen birim) tarafından tanınmış, İngiltere merkezli ve uluslararası İngilizce dil sınavlarında uzmanlaşmış bir başarı derecelendirme kurumudur.
  Gatehouse Awards sertifikaları uluslararası geçerliliği olan ve tüm dünya ülkelerinde işverenler, eğitim kurumları, üniversiteler ve devlet daireleri tarafından kabul edilen sertifikalardır. Gatehouse Awards İngilizce dil sertifikası ile öğrenciler pek çok avantaj ve fırsat sahibi olurlar.
  Gatehouse Awards başarıyı tanımak ve tüm dünyadaki dil öğrenenleri ödüllendirmek için adaylara ve sınav merkezlerine kalitesi yüksek sınavlar ve mükemmel hizmet garantisi verir. Gatehouse Awards ESOL sınavları Birleşik Krallık Yeterlilik Çerçevesi ve öğrenenlerin yeterliliklerini tanımlamak için uluslararası geçerliliği olan Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR-Common European Framework of Reference) ile eşleştirilmiştir.

  • Sınavlar eğitimciler tarafından tasarlanır, geliştirilir ve uzman eğitimciler tarafından puanlanır ve değerlendirilir.
  • Dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz da dahil olmak üzere Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileri test edilir.
  • Tüm sınav soruları öğrencilerin yaş ve ilgi alanlarına uygun olarak hazırlanır.
  • Sınavlar Pre-A1 Başlangıç seviyesinden C2 Proficiency seviyesine kadar tüm CEFR kategorilerinde mevcuttur. Böylece öğrenenler öğrenme süreçlerinde bulundukları seviyeden bir sonraki seviyeye ilerlerken kendilerini değerlendirmiş olurlar.

  Gatehouse Awards ESOL Sınavları
  • YLE Cadets Stage 1 Pre A1
  • YLE Cadets Stage 2 A1
  • YLE Cadets Stage 3 A2
  • Classic 1 A2 (KET) For Schools)
  • Classic 2 B1 (PET) For Schools
  • Classic 3 B2 (FCE) For Schools

  Biz de International Exam Centre olarak öğrencilerimizin başarılarının uluslararası bir sınavla değerlendirilmesi ve aynı zamanda güçlendirilmesi gereken yönlerinin objektif bir sınavla tespit edilmesi için Gatehouse Awards Sınavlarına katılımını teşvik etmekteyiz.
  Gatehouse Awards Sınavlarının 7-12 yaş grubuna sunduğu Young Learners Sınavları (PreA1, A1 ve A2) öğrencilerimizi öğrenmeye teşvik edecek eğlenceli, ilgi ve ihtiyaçlarına hitap eden, etkinliklerle zenginleştirilmiş sınavlardır. Young Learners Sınavları ile oluşturduğu temeli akademik bir düzeye taşıyan A2 (English Test), B1 (English Test) ve B2 (English Test) Sınavları, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimize dil öğrenme süreçlerinde adım adım gelişimlerini takip etme fırsatı sunar. A2, B1 ve B2 Sınavlarının Sertifikaları Türkiye’de ve dünyada pek çok üniversitede geçerli olduğu gibi uluslararası şirketler ve devlet kuruluşlarında da kabul edilmektedir.

  Çocuğunuzun dünya vatandaşı olması yolunda en önemli adım olan İngilizce öğrenme yolculuğunda International Exam Centre olarak sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız.

  Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR)
  Dilde yeterlilik seviyesini ölçmek için kullanılan uluslararası baglamda tanınmıs bir standarttır. CEFR, bir Avrupa ölçütü, Avrupa’daki okul ve üniversitelerde kullanılan standart çerçevedir ve ön kosulsuz kabul edilmektedir. CEFR, bireyin yabancı dile hakimiyetini altı seviye üzerinden ölçmektedir.
  Bu seviyeler:
  Pre A1 ve A1: Tanıdık sözcükleri ve çok temel kalıpları, yavas ve net konusuldugunda anlayabilirim.
  A2: Sıklıkla kullanılan cümle ve ifadeleri (örn. temel seviyede kisi ve aile bilgileri, alısveris, yerel konum) anlayabilir ve iletisim kurabilirim.
  B1: Mesleki ya da günlük dilde en sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilirim.
  B2: Kendi uzmanlık alanımdaki teknik tartısmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karısık metinleri anlayabilir ve kolayca iletisim kurabilirim.
  C1: Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlı olarak etkin bir sekilde kullanabilirim.
  C2: Farklı sözel ve yazılı kaynaklardan alınan bilgileri özetleyebilir, karmasık mektuplar, raporlar ya da makaleler yazabilirim.